1xbet MK bonus 100%

Betclic

Во моментов, Betclic е една од најбрзо растечките компании на пазарот на интернет-букмејкери. Има свое потекло во Франција во 2005 година. Во тоа време сеуште функционираше под името “Betclick”. Во 2009 година го смени своето име во “Betclic” и, како и многу други букмејкери, го има своето место во Гибралтар. Големината на претпријатието е потврдено со фактот дека Betclic Everest Group е исто така сопственик на признати букмејкери како Expekt и Bet-at-home. Покрај обложувалниците на букмејкерите, исто така, ги нуди своите услуги на пазарот на покер (Еверест покер) и онлајн казина (Еверест Казино и Империал Казино).
Исто така, финансиските и безбедносните прашања се одржуваат на највисоко ниво, како што се потврдува со фактот дека на Betclic доби оценка за сигурноста на SBR на ниво Б. Ова нè прави апсолутно безбедни за депонираните пари и за безбедноста на вашите лични податоци. Чувството на сигурност е исто така зголемено со фактот што финансискиот букмејкер Betclic е една од најголемите финансиски институции во Европа – Barcleys bank.

Добредојде понудата е една од најсилните точки на букмејкерот Betclic. Секој регистриран играч добива добредојден бонус во износ од 50 евра. Бонусот работи на база на “кешбек”, па по депонирањето на првиот депозит и ставањето на првиот влог, букмејкерот Betclic го враќа уделот (до 50 Евра) ако е изгубен. Сепак, вреди да се запаметиме за одредени правила во сила во бонус прописите. Бонусот за добредојде се доделува само за играчи кои го направиле првиот депозит на кредитна / дебитна картичка или со банкарски трансфер. Cashback мора да биде ставен на залог со минимум 3 можни резултати. Betback Bet може да се обложува на било кој спорт освен Betclic14 и системските облози. Вратени пари може да се повлечат веднаш или можете да продолжите да се обложувате на него.

Па, како го добивате “бонусот во готово” во неколку чекори:
– регистрирајте се на Betclic
– направи прв депозит користејќи кредитна / дебитна картичка или банкарски преведување
– обложувам залог кој има 3 можни опции за резултати (на пример, 1X2 во фудбал) на кој било курс (едно или АКО)
– ако купонот се покаже како губитник Betclic ќе го врати целиот удел на 100 евра. Парите што ќе бидат вратени ќе можат веднаш да се повлечат.

Мора да признаеш дека ова е многу привлечна понуда. ако го изгубите, ќе добиете поврат и можете веднаш да го платите без дополнителни барања, обврска за “превртување” на депозитот итн. Ако го освоите уште подобро ….

Мобилен бонус од Betclic

Дополнителен бонус за Betclic играчите е бонусот доделен на играчите кои го прават првиот облог преку мобилен уред – паметен телефон или таблет.
Овој бонус е независен од бонусот за добредојде и изнесува 10 евра. За да го користите мобилниот бонус, морате да ставате залог по телефон во износ од 5 до 10 евра со минимум коефициенти од 1.50, ако заловот е изгубен, Betclic ќе го рефундира облогот во форма на мандат.
За разлика од главната понуда за бонус, за да се повлече победата од извонредна победа, мора да ја вртите износот на износот 6 пати во една или повеќе облози на различни настани, со минимум три потенцијални резултати и минимални шанси за @ 2.00.

За играчи кои користат мобилни уреди, Betclic подготви специјална апликација за мобилни букмејкери, која благодарение на специјалниот интерфејс прави обложување на телефонот е едноставна и интуитивна. Апликацијата е достапна на iOS, Android, Windows Phone и други помалку популарни мобилни телефонски системи. Треба да се инсталира на вашиот телефон. Благодарение на Betclic мобилната апликација, облогата на облози ќе биде возможна во секое време и место, а дополнителните функционалности, како што се автоматското известување за обложување, ќе го олеснат животот на секој играч.

Betclic VIP програма

За активни играчи, Betclic подготви специјална понуда, односно ВИП-програма, што значи поширока понуда, специјални промоции и бонуси, како и разни видови награди, како што се билети за фудбалски натпревари или билети за други спортски настани. За да го добиете ВИП статусот во Betclic, активно треба да ги користите услугите на букмејкерот, односно редовно да ставате облози и да вршите плаќања, а одвреме-навреме проверувајте Betclic casino и poker. Кога букмејкерот ќе ја види вашата активност, тој ќе ве контактира преку одделот за услуги на клиентите.

Контакт и техничка поддршка

Betclic техничка поддршка е достапна преку формуларот за контакт, пошта или разговор, отворен помеѓу 10 и 19, и кој работи на многу јазици. Ако имате било какви прашања, тогаш нема да има проблеми во добивањето на потребните информации. More info here

Betclic partners:

Betclic Norway Betclic Slovenia Betclic Latva Betclic Finland Betclic Egypt Betclic Estonia Betclic Georgia Betclic Vietnam Betclic Japan Betclic Korea Betclic Slovakia Betclic Hungary Betclic Turkey Betclic Greece Betclic Litva

Betclic
4 (80%) 1 vote