1xbet MK bonus 100%

Category Archives: Uncategorized

Unibet

Unibet bonusUnibet е многу познат букмејкер со шведски педигре, кој ја започна својата активност на пазарот за спортско обложување во 1997 година. Од 2000 година тој работи на интернет и стана еден од најголемите компании во неговиот сегмент до денешен ден. Од 2004 година, друштвото со регистрирано седиште во Малта е запишано на шведската берза. Овој факт ја прави компанијата целосно транспарентна и веродостојна. Во последните неколку години Unibet доби многу награди, вклучувајќи го и најпрестижниот пренос на списанието eGaming Review како најдобар оператор за обложување во живо.
Според мене, Unibet може да се смета за апсолутно врвни спортски букмејкери. Всушност, сите производи понудени од Unibet се рафинирани до најмалите детали. Почетната страница е јасна и лесна за употреба. Нема проблеми при изнаоѓање интересни производи. Двете спортски обложувања, како и казино и покер не треба да предизвикуваат проблеми при користењето и навигацијата на страницата. Понудата на Unibet ќе ги задоволи сите поддржувачи на букмејкерот. Двете почетници и, поради релативно високите граници, понапредните

Како се регистрирате на Unibet?

Процедурата за регистрација на Unibet.com е ограничена на апсолутен минимум. Сè што не треба да трае повеќе од 2-3 минути. Па што треба да направите?

– одете на веб страната со кликање тука
– пополнете ги сите полиња поврзани со личните податоци
– потврдете ја регистрацијата со кликнување на врската
– подготвени – можете да депонирате пари и да ги поставите првите облози

Би сакал да го привлечам твоето внимание на една многу важна работа овде. Со комплетирање на формуларот за регистрација и обезбедување на вашите лични податоци, внимателно проверете ги сите податоци. Мала грешка може да биде причина за значителни проблеми во иднина. Во согласност со законските барања, секој букмејкер е обврзан да го верификува играчот. Вообичаено, оваа постапка се одвива во текот на првото барање за исплата на пари. Од вас ќе биде побарано да испратите личен проект за скенирање. Ако податоците дадени во формуларот за регистрација ќе се разликуваат од податоците испратени од скенирањето, букмејкерот има право да ја суспендира исплатата на пари.
По регистрацијата, автоматски ќе добиете пристап до сите производи на веб-страницата Unibet.

Кој добредојден бонус нуди Unibet?

Секој нов корисник на платформата Unibet автоматски може да добие “добредојдена понуда”. Во случај на спортско обложување, ова е бонус од 30 евра. Бонусот работи на основа “cashback”. Во пракса, изгледа дека ако вашата прва заложба е неуспешна, букмејкерот ќе ги врати парите што ги зголемивте на 30 евра. Ова е многу добра понуда. Може да ризикувате првиот облог малку повеќе. Ако го добиете одлично. Меѓутоа, ако го изгубите залогот, парите ќе бидат вратени на вашата сметка. Парите “Бонус” се доделуваат автоматски. Не треба дополнително да ја контактирате поддршката. Ова е многу погодно и корисно решение за играчот. Во други букмејкери ќе добиете дополнителни средства на вашата сметка веднаш, но ќе треба да ги “ротирате” овие бонус средства неколку пати пред да се претворат во вистински пари. Во случај на понуда на Unibet, вратените средства веднаш се вистински пари кои можат да се користат на начин што ви одговара.
Ние би сакале да привлечете вашето внимание внимателно да ги читате прописите за поединечни промоции. Има неколку точки со кои треба да бидете запознаени за да избегнете подоцна недоразбирања.
Се разбира, бонусната понуда се однесува не само за спортско обложување. Исто така, ќе добиете дополнителен бонус за добредојде во казиното и во покер-панелот. Многу е корисно што бонусите се целосно независни еден од друг. Значи, навистина добивате три независни добредојдени бонуси. Секој од нив автоматски се активира откако ќе го пренесе првиот депозит на секој од производите. Ако ги внесете вашите први пари во сметката за казино, ќе добиете бонус за играње на казиното. Ситуацијата со покер игра е слична.

Како да вложувам пари во Unibet?

За да внесете пари во Unibet сметка, во горниот десен агол на страницата кликнете на иконата “депозит”. Ќе бидат прикажани сите можни депозитни методи кои се активни во моментот. По изборот на методот на депозит, ќе бидеме префрлени на соодветната страница. Сè што треба да направите е да внесете податоци потребни за да ја направите трансакцијата, а потоа и износот што сакаме да го пренесеме на сметката на Unibet.
Најпопуларните методи се плаќањето на средствата користејќи кредитна картичка (Visa, MasterCard, Entropay, Maestro) или со користење на интернет-паричници како Skrill или Neteller. Овие се дефинитивно најзгодно и најбрзо meto. More info here: uni-hu.com

Betclic

Во моментов, Betclic е една од најбрзо растечките компании на пазарот на интернет-букмејкери. Има свое потекло во Франција во 2005 година. Во тоа време сеуште функционираше под името “Betclick”. Во 2009 година го смени своето име во “Betclic” и, како и многу други букмејкери, го има своето место во Гибралтар. Големината на претпријатието е потврдено со фактот дека Betclic Everest Group е исто така сопственик на признати букмејкери како Expekt и Bet-at-home. Покрај обложувалниците на букмејкерите, исто така, ги нуди своите услуги на пазарот на покер (Еверест покер) и онлајн казина (Еверест Казино и Империал Казино).
Исто така, финансиските и безбедносните прашања се одржуваат на највисоко ниво, како што се потврдува со фактот дека на Betclic доби оценка за сигурноста на SBR на ниво Б. Ова нè прави апсолутно безбедни за депонираните пари и за безбедноста на вашите лични податоци. Чувството на сигурност е исто така зголемено со фактот што финансискиот букмејкер Betclic е една од најголемите финансиски институции во Европа – Barcleys bank.

Добредојде понудата е една од најсилните точки на букмејкерот Betclic. Секој регистриран играч добива добредојден бонус во износ од 50 евра. Бонусот работи на база на “кешбек”, па по депонирањето на првиот депозит и ставањето на првиот влог, букмејкерот Betclic го враќа уделот (до 50 Евра) ако е изгубен. Сепак, вреди да се запаметиме за одредени правила во сила во бонус прописите. Бонусот за добредојде се доделува само за играчи кои го направиле првиот депозит на кредитна / дебитна картичка или со банкарски трансфер. Cashback мора да биде ставен на залог со минимум 3 можни резултати. Betback Bet може да се обложува на било кој спорт освен Betclic14 и системските облози. Вратени пари може да се повлечат веднаш или можете да продолжите да се обложувате на него.

Па, како го добивате “бонусот во готово” во неколку чекори:
– регистрирајте се на Betclic
– направи прв депозит користејќи кредитна / дебитна картичка или банкарски преведување
– обложувам залог кој има 3 можни опции за резултати (на пример, 1X2 во фудбал) на кој било курс (едно или АКО)
– ако купонот се покаже како губитник Betclic ќе го врати целиот удел на 100 евра. Парите што ќе бидат вратени ќе можат веднаш да се повлечат.

Мора да признаеш дека ова е многу привлечна понуда. ако го изгубите, ќе добиете поврат и можете веднаш да го платите без дополнителни барања, обврска за “превртување” на депозитот итн. Ако го освоите уште подобро ….

Мобилен бонус од Betclic

Дополнителен бонус за Betclic играчите е бонусот доделен на играчите кои го прават првиот облог преку мобилен уред – паметен телефон или таблет.
Овој бонус е независен од бонусот за добредојде и изнесува 10 евра. За да го користите мобилниот бонус, морате да ставате залог по телефон во износ од 5 до 10 евра со минимум коефициенти од 1.50, ако заловот е изгубен, Betclic ќе го рефундира облогот во форма на мандат.
За разлика од главната понуда за бонус, за да се повлече победата од извонредна победа, мора да ја вртите износот на износот 6 пати во една или повеќе облози на различни настани, со минимум три потенцијални резултати и минимални шанси за @ 2.00.

За играчи кои користат мобилни уреди, Betclic подготви специјална апликација за мобилни букмејкери, која благодарение на специјалниот интерфејс прави обложување на телефонот е едноставна и интуитивна. Апликацијата е достапна на iOS, Android, Windows Phone и други помалку популарни мобилни телефонски системи. Треба да се инсталира на вашиот телефон. Благодарение на Betclic мобилната апликација, облогата на облози ќе биде возможна во секое време и место, а дополнителните функционалности, како што се автоматското известување за обложување, ќе го олеснат животот на секој играч.

Betclic VIP програма

За активни играчи, Betclic подготви специјална понуда, односно ВИП-програма, што значи поширока понуда, специјални промоции и бонуси, како и разни видови награди, како што се билети за фудбалски натпревари или билети за други спортски настани. За да го добиете ВИП статусот во Betclic, активно треба да ги користите услугите на букмејкерот, односно редовно да ставате облози и да вршите плаќања, а одвреме-навреме проверувајте Betclic casino и poker. Кога букмејкерот ќе ја види вашата активност, тој ќе ве контактира преку одделот за услуги на клиентите.

Контакт и техничка поддршка

Betclic техничка поддршка е достапна преку формуларот за контакт, пошта или разговор, отворен помеѓу 10 и 19, и кој работи на многу јазици. Ако имате било какви прашања, тогаш нема да има проблеми во добивањето на потребните информации. More info here

Betclic partners:

Betclic Norway Betclic Slovenia Betclic Latva Betclic Finland Betclic Egypt Betclic Estonia Betclic Georgia Betclic Vietnam Betclic Japan Betclic Korea Betclic Slovakia Betclic Hungary Betclic Turkey Betclic Greece Betclic Litva